جنوب

1194
۵ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

قومندان پولیس سرحدی میدان هوایی قندهار با ۵٫۵ میلیون ریال سعودی بازداشت شد

مسوولان محلی در قندهار می‌‎گویند که سمنوال اسدالله، قوماندان پولیس سرحدی میدان هوایی این ولایت زمانی دستگیر شد که تلاش می‌کرد تا ۵.۵ میلیون ریال سعودی را از کشور خارج سازد.

این مسوولان می‌افزایند که تحقیقات در مورد انتقال غیرقانونی پول از سوی قوماندان پولیس سرحدی میدان هوایی این ولایت تا دو روز آینده تکمیل خواهد شد.

سارمن ضیا درانی، سخنگوی پولیس قندهار به رادیو آشنا صدای امریکا گفته که قومندان امنیه قندهار شخصأ، قضیۀ قومندان پولیس سرحدی میدان هوایی را بررسی می‌کند.

آقای درانی، افزود که سمونوال اسدالله شام روز پنج شنبه همراه با ۵.۵ میلیون ریال سعودی دستگیر شد که تلاش می‌کرد در یک طیاره به دوبی انتقال کند که از سوی پولیس سرحدی دستگیر شد و اکنون در زندان است.

به گفته آقای درانی، تا دو روز آینده روشن خواهد شد که این پول متعلق به کی است؟ و به چه هدفی به دوبی انتقال داده می‌شد؟ او، گفت اگر در گذشته نیز این گونه انتقالات انجام شده باشد، در جریان تحقیقات افشا خواهد شد.

امنیت میدان هوایی بین‌المللی قندهار به گونۀ مشترک از سوی پولیس سرحدی و یک شرکت خارجی قراردادی امنیتی تأمین می‌شود.

افغانستان عضویت سازمان میدان‌های هوایی بین‌المللی “ای کاو” را دارد و براساس آن هیچ فرد نمی‌تواند که بیش از ۲۰ هزار دالر پول نقد را با خود به خارج از کشور انتقال دهد.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد