اجتماعی

906
۲۱ جوزا ۱۳۹۶
نویسنده: هارون بشردوست

فروش علنی مواد مخدر در پروان

شاروال ولایت پروان با بیان این که مواد مخدر در این ولایت به شکل علنی خرید و فروش می‎شود، پولیس را به کم‎کاری در زمینه جلوگیری از خرید و فروش این مواد متهم می‎کند. خواجه روح‎الله صدیقی، شاروال پروان، می‎گوید که پولیس از خرید و فروش علنی مواد مخدر در این ولایت کاملاً آگاه است ولی برای جلوگیری از آن هیچ کاری نمی‎کند. وی تأکید داشت: “طرح مبارزه با مواد مخدر به یک شعار تبدیل شده است. کسی برای جلوگیری از خرید و فروش آن هیچ اقدامی نمی‎کند. مثلاً در یک گذر در شهر چاریکار ۶۲ خانه موجود است که مواد مخدر می‏‎فروشند. نام شان هم هست و لیست شان هم وجود دارد. آن‎ها تریاک و چرس از نصوار کرده علنی‎تر می‎فروشند. پولیس و حوزه هم آن‎ها را می‎شناسند ولی کسی برای گرفتاری شان اقدام نمی‎کند.”
در همین حال، شاولی شاهد، معاون والی پروان، می‎پذیرد که حکومت ملی این ولایت در شناسایی و بازداشت کسانی که در خرید و فروش مواد مخدر دست دارند، ضعیف عمل کرده است. او گفت که پس از این تلاش می‎شود تا جلو فعالیت فروشندگان مواد مخدر در تمام ولایت پروان گرفته شود. شاهد افزود: “بعضی از تدابیر را ما گرفته‎ایم. متأسفانه چه بگویم؟! مشکلات خیلی زیاد است و مسوولیت‎پذیری بسیار کم. اما با آن هم، پس از این، با خرید و فروش مواد مخدر در پروان به شکل جدی مبارزه خواهیم کرد.”
از طرف دیگر، محمدزمان مموزی، قومندان امنیه پروان، از شاروال این ولایت می‎خواهد با پولیس همکاری کند تا فروشندگان مواد مخدر در پروان بازداشت و به پنجه قانون سپرده شوند. مموزی گفت: “پولیس مبارزه با مواد مخدر را وظیفه می‎دهیم با شاروال بنشیند و محلات فروش مواد مخدر را تثبیت کنند تا اقدام کنیم. ما فعلاً هم به شکل هفته‎وار در شهر چاریکار، شاهراه‎ها و تمام ولایت پروان گزمه انجام می‎دهیم و از طریق چک‎پاینت‎ها نیز صدها کیلوگرام مواد مخدر کشف و ضبط می‎کنیم. برای ما، ظالم‎تر از طالبان و داعش، کسانی هستند که مواد مخدر می‎فروشند، بناءً برای بازداشت و مجازات این گونه افراد از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.”
پیش از این اداره مستوفیت پروان، پولیس این ولایت را به قاچاق مواد مخدر به داخل محبس عمومی پروان متهم کرده بود. محمدسالم فقیرزاده، مدیر حفظ و مراقبت مستوفیت پروان، در مصاحبه با کلید گفته بود با وجودی که مواد مخدر به صورت آشکار به داخل زندان عمومی این ولایت انتقال می‎شود اما ماموران پولیس و مسوولان زندان جلو آن را نمی‎گیرند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد