اقتصاد

922
۱۵ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

غنی به سرمایه‌گذاران افغان و ایرانی: در واردات و صادرات‌تان تعادل را رعایت کنید

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در اقامتگاه خود در تهران با شماری از تاجران افغانستانی و ایرانی دیدار کرده و از آنان خواسته تا در واردات و صادرات‌شان تعادل را رعایت کنند.
رییس جمهور غنی که روز گذشته برای اشتراک در مراسم تحلیف حسن روحانی رییس جمهور ایران وارد تهران شد و ناوقت روز گذشته در اقامتگاه خود در شهر تهران با شماری از تاجران افغان و ایرانی دیدار کرد.
در این دیدار، ابتدا میرمحمد صادقی و مظفرعلی خانی به نمایندگی از تاجران ایران و حاجی کمال اختریان و فیض احمد خافی به نمایندگی از تاجران افغانستانی در مورد مشکلات، چالش‌ها و فرصت‌های تجارتی‌شان، صحبت کردند.
در این دیدار تاجران، مشکلات‌شان را در عرصه‌های گمرگات و تعرفه‌های گمرکی مطرح کردند و خواستار حل مشکلات گمرکی شان در منطقه مرزی پل ابریشم ولایت نیمروز شدند، آقای غنی نیز در این دیدار به تاجران اطمینان داد که حکومت وحدت ملی از تاجران و سرمایه گذاران حمایت می کند و در راستای حل مشکلات آنان گام‌های جدی برداشته می‌شود، وی از این تاجران خواست تا در واردات و صادرات‌شان تعادل را رعایت نموده و تلاش کنند تا سهولت های لازم برای تاجران افغان مقیم ایران فراهم گردد، آقای غنی گفت که روابط تجارتی میان افغانستان و ایران به گونه ای گسترش یابد که برای تاجران هر دو کشور مفید واقع شود.
آقای غنی در این دیدار ، طی تماس تلفنی با والی نیمروز، برای وی هدایت داد تا مشکلات تاجران را در منطقه مرزی پل ابریشم به زودترین فرصت ممکن حل نماید.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد