خبرهای داخلی

414
۱۳ حوت ۱۳۹۶
نویسنده: خلیل اسیر

عطامحمد نور: حکومت بدون ما سقفی بدون پایه خواهد بود

عطامحمد نور، والی مستعفی اعلام‎شده بلخ، می‎گوید که برای تشکیل نظام کنونی یک و نیم میلیون انسان کشته شده و حکومت، بدون کسانی که در این راه قربانی داده‎اند، سقفی بدون پایه خواهد بود.
نور که امروز به مناسبت بیست‎وسومین سالیاد کشته شدن عبدالعلی مزاری، رهبر سابق حزب وحدت، در شهر مزار شریف سخنرانی می‎کرد، از حکومت به شدت انتقاد کرد و جبهه‎گیری‎هایش در برابر آن را موجه دانست.
او گفت که برای تشکیل نظام کنونی یک‎ونیم میلیون انسان کشته و شش میلیون انسان دیگر آواره شده‎اند ولی زمام حکومت در دستان کسانی قرار گرفته است که در بسترهای آرام لمیده و مصروف تحصیل در خارج بودند.
والی مستعفی اعلام‎شده بلخ تأکید کرد که با وجود این “ما پذیرای آن‎ها هستیم ولی این عادلانه نیست که آن‎ها ما را از قدرت حذف کنند.”
نور با بیان این که مامور سیاسی حکومت نیست، افزود که حق دارد در رأس منابع قدرت و منابع ثروت قرار داشته و مالک افغانستان باشد.
وی تصریح کرد که در افغانستان عدالت واقعی حاکم نیست؛ بلکه عدالت تقلبی و استبداد حاکم است و جبهه‎گیری‎هایش در برابر حکومت به خاطر تأمین عدالت و پایان دادن به استبداد است.
او گفت که طرفدار وحدت تمام اقوام افغانستان است و خواستار حکومتی می‎باشد که ممثل وحدت ملی باشد.
محمداشرف غنی، رییس جمهور، حدود دو و نیم ماه پیش (۲۷ قوس) استعفانامه عطامحمد نور را – که قبلاً به گونه مشروط به رییس جمهور سپرده بود – منظور کرد.
حالا عطامحمد نور مدعی است که رییس جمهور شروط او را برآورده نکرده و با منظوری استعفایش از سوی غنی مخالف است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد