خبرهای داخلی

723
۱۷ سنبله ۱۳۹۶
نویسنده:

طالبان مسلح روی گشت و گذار زنان و دختران در بازار ولسوالی تگاب محدویت وضع کردند.

طالبان مسلح بالای گشت و گذار زنان در بازار ولسوالی تگاب محدودیت وضع کردند
طالبان مسلح روی گشت و گذار زنان و دختران در بازار ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا محدویت وضع کردند.
شماری از باشنده‌های این ولسوالی می گویند:” طالبان مسلح در روز نخست عید قربان با پخش اعلامیه‌ها در مساجد به آنان هشدار دادند که مانع گشت وگذار زنان و دختران شان در بازار این ولسوالی شوند.
به گفته باشنده‌های تگاب،طالبان هشدار داده اند در صورتی که زنان و دختران را در بازار به چشم ببینند، آنان را شدیداٌ مجازات خواهند کرد.
در اعلامیه طالبان هم چنان گفته شده که خانواده‌های این زنان و دوکاندارانی که با آنان داد و ستد کرده اند را نیز مجازات می کنند.
یکی از باشنده‌های این ولسوالی که به اسم مستعار با رادیو کلید سخن می گفت افزود:” تنها زنان و دخترانی که مصاب به بیماری‌های شدید شوند از این حکم طالبان مستثنا اند و می توانند به شرط حضور یکی از محارم خود نزد داکتر مراجعه نمایند.
اعضای این گروه گشت وگذار زنان در بازار این ولسوالی را عامل ترویج فساد اخلاقی می دانند.
با این حال مسوولان نظامی این ولسوالی در گفتگو با رسانه‌ها گفته اند:” طالبان دستور داده اند تا پرده‌هایی که به روی دروازه‌های دوکاکینِ واقع در بازار این ولسوالی بر افراشته شده اند نیز برداشته شوند.
به گفته اسدالله‌ساپی قوماندان نیروهای پولیس محلی تگاب، هرچند تا کنون این حکم طالبان عملی نشده اما بالای باشنده‌های این ولسوالی تاثیر منفی بر جا گذاشته است.
این در حالیست، که سال گذشته نیز جنگجویان طالب، بالای کاربُرد تلویزیون و ماهواره در ولسوالی‌های تگاب و اله‌سای ولایت کاپیسا محدودیت وضع کرده و شماری از باشنده‌های ولسوالی‌های یادشده را در پیوند به استفاده از این وسایل لت و کوب کرده بودند.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد