جنوب غرب

819
۲ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

طالبان به رهبری ملارسول: جلو تخریب بندها را می‌گیریم

شاخه انشعابی طالبان به رهبری ملا رسول گفته است که اعضای این گروه به دلیل آنکه از تخریب بندهای بزرگ در غرب کشور جلوگیری می‌کنند، هدف حملات نظامی قرار می‌گیرند.

مقام های محلی هرات، روز گذشته گفته بودند که در درگيرى بين دو گروه از طالبان مسلح در ولسوالى شيندند اين ولايت، دست کم ٤٠ تن از هردو شاخۀ گروه طالبان کشته شده اند.

جيلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفته است که افراد ملاصمد قوماندان گروه طالبان به رهبرى ملا هیبت الله؛ و افراد ملاننگيالی قوماندان ملا رسول شاخۀ انشعابی طالبان در منطقه “خفيان” ولسوالی شيندند، با هم درگير شدند که اين درگيری تا صبح دیروز ادامه داشت.

گروه ملا رسول، در اعلامیه ای که به رسانه فرستاده، گفته است که مخالفین این گروه در شیندند، بالای افراد شان سه بار حملات تهاجمی انجام داده اند.

در این خبرنامه آمده است که بعضی افراد، با سوء استفاده از نام طالب در جنوب غرب کشور، بالای بندهای بزرگ مثل کجکی، سلما و کمال خان حملات انجام دادند و تطبیق این پروژۀ بزرگ ملی را اجازه نمی دهند.

در اعلامیه این گروه، آمده است که علت حملات بالای آنها این است که گروه یادشده، همیشه جلو “اعمال تخریبی ایران” را گرفته است؛ اما آنها برای دفاع از خود و کشورشان، مخالفین خود را شکست خواهند داد.

گروه طالبان به رهبری ملا هیبت الله، تا کنون در این مورد چیزى نگفته است.

این در حالیست که فرهاد خادمی، ولسوال چشت شریف هرات دیروز در تماس تلیفونی به کلید گفت: حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ طالب از ولایت‌های بادغیس و غور در منطقه «دره تخت» این ولسوالی تجمع کرده اند و احتمالا قصد حمله بر بندسلما را دارند.

بندسلما از پروژه‌های بزرگ اقتصادی در کشور به شمار می‌رود که با هزینه بیش از ۳۰۰ میلیون دالر از سوی کشور هند ساخته شده است.

بعد از افتتاح این بند، رئیس جمهور ایران به طور آشکار  اعلام کرد که نسبت به ایجاد بندها در افغانستان مخصوصا بند سلما بی تفاوت بوده نمی‌تواند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد