خبرهای خارجی

612
۲۵ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

صدر اعظم اسراییل به امریکا می‌رود

قرار است امروز، بنیامین نتانیاهو، صدر اعظم اسراییل، به واشنگتن سفر کند.
صدر اعظم اسراییل، پیشتر گفته بود که، در نخستین دیدار اش با دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا، روی مسایل مختلف از جمله مساله هسته‌ای ایران گفتگو می‌کند.
به گفتۀ نتانیاهو، در این سفر، بسته‌ای از پیشنهادات مسوولانه را به رییس‌جمهور ترمپ تحویل می‌دهد؛ اما در مورد محتوای این بسته توضیحات ارایه نکرده‌است.
سفر صدر اعظم اسراییل و گفتگو روی مسایل هسته‌ای ایران در حالی صورت می‌گیرد که اخیرا تنش‌های تند لفظی میان حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران و دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا افزایش یافته‌است.
بنیامین نتانیاهو، مهم‌ترین و جدی‌ترین مخالف خارجی توافق هسته‌ای میان ایران و پنج قدرت جهانی است و پس از روی کار آمدن دونالد ترمپ، اعلام کرد که خواستار اتحاد جهانی در برابر ایران می‌باشد.
از سوی هم، دونالد ترمپ، نیز از منتقدان برجام به شمار می‌رود و اخیرا گفته بود که توافق جامع هسته‌ای، ایران را جسورتر کرده‌است.
با این حال، یک مقام دولتی اسراییل که نام‌اش فاش نشده، به خبرگزاری فرانسه، گفته که،  نتانیاهو قصد دارد به رییس‌جمهور امریکا توضیح دهد که واشنگتن باید جلوی حضور نظامی ایران در سوریه را بگیرد.
گفتنیست که، صدر اعظم اسراییل، روز سه شنبه با ریکس تیلرسون، وزیرخارجه امریکا دیدار می‌کند و روز چهار شنبه با دونالد ترمپ، رییس‌جمهور این کشور ملاقات خواهد کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد