جنوب

321
۱۴ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

شورای ولایتی هلمند از عدم توجه نظامیان دولتی در برابر افراد ملکی انتقاد می‌کند

اعضای شورای ولایتی هلمند، از آنچه که بی‌توجهی نظامیان افغان در عملیات‌های شان در برابر زندگی افراد مُلکی می‌دانند، سخت انتقاد می‌کنند.
کریم ‌اتل، یک عضو شورای ولایتی هلمند، می‌گوید: “به دلیل بی‌توجهی مسوولان ارشد  نظامی به زند‌گی افراد ملکی، تلفات غیرنظامیان در عملیات‌های شان افزایش یافته‌است.”
از سوی دیگر، مقام‌های محلی هلمند، خبر کشته شدن غیرنظامیان در یک عملیات شبانه نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی گرشک هلمند را تایید می‌کنند.
حیات‌الله حیات، والی هلمند، می‌گوید: “هنگام انفجار ذخیرگاه مهمات گروه طالبان در این  منطقه یک منزل مسکونی که در پنج کیلومتری این ذخیرگاه قرار داشت، فرو ریخته و در نتیجه آن ده تن کشته شده‌اند که در حال حاضر بررسی‌ها در مورد کشته شدن این غیرنظامیان آغاز شده‌است.”
این در حالیست که، روز گذشته، باشندگان منطقه مالگیر ولسوالی گرشک هلمند، گفته‌اند، در یک عملیات شبانه نیروهای دولتی ۹ باشنده این منطقه به شمول زنان و کودکان کشته شدند.
گفتنیست که، دو ماه پیش نیز در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و نظامیان  خارجی در ولسوالی سنگین این ولایت، ۲۲ تن به شمول زنان و کودکان کشته شده بودند که به گفته‌ای مسوولان، ۱۳ تن شان عضو یک خانواده و نه تن شان عضو یک خانواده دیگر بودند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد