خبرهای خارجی

285
۲۷ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

سوریه در برابر اتهام‌های اخیر امریکا واکنش نشان داد

سوریه، اتهام‌های وارد شده از سوی امریکا مبنی بر کشتار گروهی و به آتش کشیده شدن اجساد زندانیان مخالف‌اش را رد کرده، آن را دروغ و ساختگی عنوان کرد.
وزارت خارجۀ امریکا، روز گذشته گفته بود که، حکومت بشاراسد در زندان صیدنایا واقع در دمشق، روزانه حدود ۵۰ تن را اعدام کرده و بعداً اجساد آنان را در کوره آتش می‌سوزاند.
اما، در حال حاضر، وزارت خارجۀ سوریه این ادعاها را یک توطیه جدید هالیودی می‌داند و تاکید دارد که، واشنگتن برای توجیه مداخلات‌اش در این کشور بهانه تراشی می‌کند.
در خبرنامۀ که از سوی وزارت خارجه سوریه در دمشق پخش شد، آمده‌است که، اتهامات  امریکا علیه حکومت سوریه مبنی بر موجودیت کوره آدم‌سوزی در زندان صیدنایا، مانند  استفاده از بم‌های بیرلی و سلاح کیمیایی، به طور مطلق دروغ است.
با این حال، ستیفن دوجاریک، سخنگوی ملل متحد، گفته‌است که، این نهاد نمی‌تواند به طور مستقل گزارش امریکا را در مورد اعدام و سوزاندن افراد در زندان دمشق تصدیق کند.
اما او، می‌افزاید: نهاد های مختلف این سازمان به طور منظم نقض حقوق بشر را در سوریه ثبت و گزارش داده‌اند که شامل شکنجه در زندان‌ها می‌باشد.
این در حالیست که، یک کارمند نظامی اردوی سوریه که در حال حاضر به مخالفان اسد پیوسته‌است، می‌گوید: گزارش وزارت خارجۀ ایالات متحده در بارۀ زندان صیدنایا متعجب کننده نیست.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد