جنوب

851
۱۶ میزان ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

سفر رهبر طالبان به هلمند و دستور او برای توقف جنگ با داعش

جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیه ولایت کندهار می‌گوید که ملا هیبت‌الله رهبر گروه طالبان به ولایت هلمند سفر کرده و به جنگجویان خود دستور داده تا با گروه داعش وارد جنگ نشوند.
به گفته قوماندان امنیه ولایت کندهار، ملا هیبت‌الله به کمک سازمان استخبارات پاکستان “آی اس آی” از راه گردی‌جنگل بلوچستان به بهرامچه هلمند آمده و از آنجا وارد ولسوالی موسی قلعه شده است.
وی تاکید می کند که ملا هیبت‌الله در دیدار با شماری از قوماندانان طالبان از افزایش حملات هوایی نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان به شدت ابراز نگرانی کرده و از جنگجویان طالب خواسته تا تاکتیک‌های جنگی خود را تغییر دهند.
به گفته آقای رازق، ملا هیبت الله در این دیدارش با قوماندانان نظامی طالبان گفته که هدف طالبان و داعش در افغانستان یکی است و پس از این با جنگجویان داعش وارد جنگ نشوید.
قوماندان امنیه کندهار تصریح کرد که در این سفر ملا هیبت‌الله را ملا شیرین رییس استخبارات طالبان، ملا گل آغا رییس کمیسیون مالی طالبان؛ صدر ابراهیم رییس کمیسیون نظامی طالبان و نعیم بریچی مسوول اکمالات طالبان همراهی کرده اند.
در همین حال قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان تایید کرده که رهبر این گروه سفری به ولایت هلمند داشته است و گفته که سفر ملا هیبت الله به ولایات مختلف کشور و دیدار او با قوماندانان نظامی طالبان یک امر عادی و معمول است.
قاری یوسف احمدی اما تاکید کرده که ملا هیبت الله دستوری مبنی بر توقف جنگ طالبان با گروه داعش را نداده است.
این در حالیست گروه طالبان و داعش بارها در بخش‌هایی از کشور باهم به درگیری مسلحانه پرداخته اند.

 

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد