خبرهای داخلی

283
۱۷ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

ستانکزی: شماری از سياسيون با استفاده از صلاحيت هایشان دست به فساد میزنند

رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان در نشستی که در ارگ ریاست جمهوری کشور برگزار شده بود بانکه از فرد مشخصی نام نبرد اما گفت شماری از افراد با سوءاستفاده از صلاحیت‌های خود در فساد غرق هستند اما با صدای بلندتری دیگران را به فساد متهم می‌کنند.
شاید اشاره وی به عطا محمد نور والی بلخ باشد که چند روز پیش اعلام کرده بود ریاست جمهوری آلوده به فساد است، محقق معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان و از اعضای شورای ائتلاف نجات کشور نیز گفته بود که کمیته تدارکات ملی افغانستان به ریاست اشرف غنی فساد پراکنده را به فساد متمرکز تبدیل کرده است
ستانکزی در ادامه صحبت‌های خود از ایجاد اداره‌های وابسته به ریاست امنیت ملی، در نهادهای نظامی و غیرنظامی برای مبارزه با با فساد اداری خبر داد که در حال حاضر سارنوالی امنیت ملی به پرونده‌های فساد در نهادهای امنیتی رسیدگی می‌کند.
وی تصریح کرد که تنها با تحقق مبارزه با فساد اداری می‌توان حقوق سربازان افغان که از حاکمیت ملی، امنیت و خاک این کشور دفاع می‌کنند را تامین کرد.
در همین حال رییس جمهور محمد اشرف غنی نیز گفته است که لوی سارنوالی اصولی را برای بررسی اتهام‌ها به کسانی‌که فاسد نیستند طرح کند و باید کسانیکه چنین اتهامات را می‌بندند، مجازات شوند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد