جنوب شرق

518
۱۷ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

روند ارزیابی مراکزی رای دهی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی آغاز شد

مسئولان این کمیسیون ناوقت روز گذشته در یک نشست خبری با مقام محلی و اعضایی شورای ولایتی این ولایت تأکید کردند که این روند به منظور جلوگیری از تقلب و شناسایی مراکزی خیالی رای دهی راه اندازی شده است.
در هیمن حال انجنیر عبدالکریم متین والی غزنی نیز هدف از ارزیابی را متوازن‌سازی مراکز رأی‌دهی وانتقال این مراکز ازخانه ها به یک مکان عمومی عنوان نموده و افزود تمرکز کمیسیون مستقل انتخابات روی مکاتب است تا مراکز رأی‌دهی به چنین مکان های انتقال یابد. والی غزنی همچنان ازمردم خواست تا درانتخابات آینده بصورت فعالانه اشتراک نموده ودرتعین سرنوشت شان سهم مسئولانه بگیرند.
ازسوی هم حمید الله نوروز وکیل مردم درشورای ولایتی از پروسه ارزیابی مراکز رأی‌دهی در نقاط مختلف این ولایت استقبال می‎کنند. آقای نوروز انتخابات گذشته را پرچالش خوانده افزود، یگانه را ه بیرون رفت ازتمامی چالش ها انتخابات شفاف ونهادینه ساختن فرهنگ انتخابات است .
قرار است انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‎ها در شانزده سرطان سال آینده برگزار شود، اما کمیسیون انتخابات از حالا ارزیابی‎های شان را از مراکز رأی‌دهی در نقاط مختلف این کشور آغاز کرده‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد