جنوب غرب

1289
۲۸ میزان ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

جنگ طالبان در شیبکوه فراه را ملا هیبت الله رهبری می‌کند

یک نماینده مردم فراه ولسی جرگه ادعا کرده است که ملا هیبت الله رهبر گروه طالبان، افراد این گروه را در حمله بالای ولسوالی شیبکوه ولایت فراه رهبری کرده است.
محمد سرور عثمانی فراهی نماینده مردم فراه در مجلس گفته است که او هفته پیش صدا بلند کرد که رهبر طالبان در پشت کوه ولایت فراه آمده ا و افراد این گروه را برای انجام یک حمله بزرگ سازماندهی می کند؛ اما کسی به این صدای وی توجه نکرد.
به گفته وی گروه طالبان هنگام تصرف ولسوالی شیبکوه، دو رنجر پولیس را آتش زده، دو رنجر و یک تانک نیروهای امنیتی را باخود برده اند.
این عضو مجلس با انتقاد تند از نهادهای امنیتی کشور گفته است که معلومات دقیق را در اختیار مردم قرار نمی‌دهند و او از مردم محل موفق به دریافت این معلومات شده است.
در همین حال، آقای عثمانی می‌گوید که هم اکنون نیز ولسوالی‌های بکواه، بالا بلوک و پشت کوه این ولایت زیر تهدیدهای بلند امنیتی قرار دارند.
این ادعا در حالی مطرح می شود که چندی پیش گزارش‌های به نشر رسید که گویا ملا هیبت الله رهبر طالبان از پاکستان به هلمند سفر کرده و از آنجا به ولایت فراه رفته است.
طالبان مسلح چهار شب پیش بالای ولسوالی شیبکوه ولایت فراه حمله کردند و برای چند ساعت اختیار مرکز این ولسوالی را به دست گرفتند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد