خبرهای داخلی

697
۲۱ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

رئیس جمهور: وضعیت شمال به زودی تغییر خواهد کرد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور در دیدار با بزرگان اقوام اوزبیک و ترکمن گفته است که به زودی وضعیت در شمال کشور تغییر خواهد کرد.

رئیس جمهوری خطاب به بزرگان اوزبیک و ترکمن گفت:” نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از حالت دفاعی به حالت تهاجمی قرار گرفته اند و به زودی شما شاهد تغییر وضعیت امنیتی در شمال کشور خواهید بود.”

رئیس جمهور در حالی از تغییر صحبت می‌کند که نمایندگان شمال از بدترشدن وضعیت امنیتی این بخشی از کشور سخن زده و نگرانی دارند.

در خبرنامه ارگ آمده است که در آغاز این دیدار عبدالرووف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و گفت که با توجه به شرایط کنونی، یگانه راه رهایی از بحران، حمایت از برنامه های حکومت وحدت ملی می باشد و ما مانند سایر اقوام کشور از حکومت خویش پشتیبانی می کنیم.

بعداً قدرت الله ذکی، سید نعمت الله سادات رئیس شورای همبستگی ترکتباران افغانستان و عزیزالله آرال صحبت کرده، مشکلات محلی اقوام اوزبیک و ترکمن را که به صورت کتبی از سوی کمیتۀ مشترک هردو قوم ترتیب شده بود، ارائه نمودند.

آنان، تامین امنیت، فراهم سازی تسهیلات صحی و معارف، تطبیق عادلانه پروژه های انکشافی در ولایات شمال، مشارکت عادلانه و جذب کدرهای این اقوام در ادارات را به عنوان عمده ترین خواست های شان مطرح نمودند.

همچنان آنها گفتند که یک کمیتۀ متشکل از شش عضو از اقوام اوزبیک و ترکمن را ایجاد می کنیم تا همواره مشکلات اقوام متذکره را با رئیس جمهور شریک سازد.

رئیس جمهور غنی پس از استماع خواست ها و پیشنهادات آنان، گفت که ما و شما یک راه مشترک داریم و این راه یک روزه و چند ساله نیست، بلکه راه چند صد سالۀ وحدت ملی افغانستان است.

وی افزود: انتخاب های که من در تقرر افراد در ادارات دولتی کشور نموده ام، همه به اساس شایسته گی بوده و هیچ کرسی در انحصار یک قوم خاص نیست.

رئیس جمهور کشور گفت که تامین انرژی برق برای ولسوالی های خم‌آب و قرقین در اولویت های کاری حکومت قرار دارد.

وی افزود که در سه سال گذشته ما مناسبات قوی را با کشورهای آسیای میانه به ویژه کشورهای همسایه افغانستان بنا کرده ایم و شما شاهد تحولات گسترده در آینده خواهید بود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد