خبرهای داخلی

2337
۲۳ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

ذبیح الله امانی: گروه طالبان در میرزا اولنگ تلفات سنگین دیده اند

مقام های محلی در ولایت سرپل می گویند که شب گذشته پایگاه های اصلی و استحکامات ساخته شده گروه طالبان در منطقه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل مورد حملات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی کشور قرار گرفته و از بین برده شده است.
ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل می گوید: در پی این حملات نیروهای امنیتی افغان تلفات سنگینی به گروه طالبان وارد شده که اجساد شان در میدان های نبرد تا هنوز باقیست اما وی آمار دقیق نمیدهد.
از سوی مقام های امنیتی در شمال کشور از کشته شدن یک ولسوال، ۶ قوماندان کلیدی و ۵۳ عضو گروه طالبان در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب خبر می‌دهند.
دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشرخبرنامه‌ای گفته است که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی غورماچ تلفات سنگینی به تروریستان طالب وارد شده است.
دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که نیروهای کمکی به حمایت نیروهای امنیتی از طریق هوا در ولسوالی غورماچ رسیده و عملیات هم اکنون از هوا و زمین ادامه دارد.
گفتنی است که ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب روز گذشته به دست گروه طالبان سقوط کرد، نیروهای امنیتی علمیات بازپس‌گیری این ولسوالی را اکنون آغاز کرده ‌اند.
گروه طالبان تا هنوز در این مورد به رسانه ها چیزی نگفته اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد