خبرهای داخلی

195
۲۳ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: نوریه نزهت نادری

در پی مسدود شدن مرزهای پاکستان_افغانستان بهای مواد خوراکی در ننگرهار افزایش یافته است

باشنده گان ولایت ننگرهار می‌گویند مسدود بودن مرزهای پاکستان _ افغانستان روی بهای مواد خوارکی در این  ولایت تاثیر فراوان برجا گذاشته است.
به گفته ننگرهاریان در حال حاضر بهای مواد خوارکی در این ولایت پنج تا شش برابر افزایش یافته است و افزون بر آن درملتون های  این ولایت نیز با کمبود دارو روبر شده اند.
از سوی دیگر باشنده‌های این ولایت دوکانداران و تجاران را متهم به گران فروشی و احتکار می کنند و می گویند: که هرچند مواد خوراکی نزد تجار به گونه کافی وجود دارد اما در فروش آن اضافه ستانی می کنند.
ننگرهاریان از مقام های محلی این ولایت خواستار رسیده گی به مشکل شان هستند.
اما عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار می گوید:”هرچند مسدود شدن راه‌های مرزی افغانستان با پاکستان روی نرخ مواد خوراکی در این ولایت تاثیر چندانی نگداشته است اما مسوولان اداره شاروالی ننگرهار،موظف شده اند تا جلو گران فروشی های دوکانداران و تجاران در این ولایت را بگیرند.
در همین حال سخنگوی والی ننگرهار بر تلاش‌ها برای بازگشایی مسیر های مرزی میان دو کشور تاکید می کند.
این در حالیست که پاکستان پس از وقوع یک حمله انتحاری در زیارت  لعل شهباز قلندر در ایالت سند این  کشور راه های مرزی اش با افغانستان را برای مدت زمان  نامعلومی مسدود کرد.
مسدو شدن راه های مرزی دوکشور برای تجاران در دوسوی خط فرضی دیورند آسیب های هنگفت مالی وارد  کرده است از سوی هم شهروندان افغان از افزایش نرخ مواد خوراکی به ویژه ترکاری باب در کشور شکایت می کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد