خبرهای داخلی

631
۲۷ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

در بدخشان کارمندان ریاست معارف به هدف ارتقای ظرفیت آموزش می‌بینند

مسوولان در ولایت بدخشان، می‌گویند: در حال حاضر صدها تن از کارمندان ریاست معارف و دانش‌آموزان این ولایت مصروف فراگیری علوم معاصر از جمله زبان انگلیسی و کمپیوتر اند.
به گفته‌ای آنان، این برنامه‌های آموزشی از سوی یک نهاد غیر دولتی به نام موسسه اجتماعی و بازسازی مارکوپولو در برخی ولسوالی‌های این ولایت راه اندازی شده‌است.
جان آغا جاهد، رییس این موسسه، به کلید می‌گوید: هدف اساسی آنان از راه اندازی برنامه‌های آموزشی در ولسوالی‌های ولایت بدخشان، ارتقای ظرفیت کارمندان ریاست معارف و دانش‌آموزان مکاتب می‌باشد.
جاهد، می‌افزاید: “در حال حاضر نزدیک به دو صد کارمند ریاست معارف این ولایت به شمول آمران معارف و استادان مکاتب در ولسوالی‌های بهارک و شهدا مصروف فراگیری زبان انگلیسی، کمپیوتر، ریاضیات و علوم دینی می‌باشند.”
رییس موسسه اجتماعی و بازسازی مارکوپولو، علاوه می‌‎کند که، بیشتر این افراد به گونه مجانی تدریس می‌گردند و یک رقم محدود شان با ۵۰ درصد تخفیف شامل این برنامه‌ها شده‌اند.
هم‌زمان با این، در حال حاضر ۱۷۰ دانش‌آموز که بیشتر شان دختر اند، در مراکز آموزشی این موسسه در ولسوالی بهارک نیز مصروف حفظ قرآنکریم و فراگیری علوم دینی اند.
مسوولان در این موسسه، تاکید دارند که، خانواده‌ها با رضایت کامل فرزندان خود را شامل این مرکز می‌سازند تا علوم دینی را فرا گیرند.
به گفته‌ای آنان، دانش‌آموزان این مرکز به خصوص دختران، پس از فراگیری علوم دینی می‌توانند که به تعلیمات و تحصیلات شان در مکاتب و پوهنتون‌ها نیز ادامه دهند.
با این حال، مسوولان ریاست معارف این ولایت نیز از همکاری‌های این موسسه قدر دانی نموده، تاکید دارند که، موسسه اجتماعی و بازسازی مارکوپولو پیش از این نیز با آمریت‌های معارف و مکاتب این ولایت کمپیوتر، میز، چوکی و سایر مواد درسی را نیز کمک کرده‌است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد