خبرهای خارجی

722
۱۵ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

حمله مسلحانه به کلیسایی در تگزاس امریکا ۲۶ کشته برجا گذاشت

رسانه‌های امریکایی خبر داده‌اند که در حمله به یک کلیسای تعمیدی در سادرلند اسپرینگ در تگزاس، ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند. پولیس تعداد کشته‌شدگان را دست کم ۲۶ تن ذکر کرده است.

آن طور که آسوشیتدپرس به نقل از کمیسر بخش ویلسون نقل کرده، این حمله دست کم ۲۶ کشته و شماری مجروح به جا گذاشته است. سن کشته شدگان بین پنج تا ۷۲ سال بوده است.

عامل این حمله با ورود به کلیسا به روی حاضران آتش گشوده، و پس از آن به گفته مقام‌های مسئول، اقدام به فرار کرده اما پس از چندی کشته شده است.

با این حال کلانتر بخش گوآدالوپ، در همسایگی این منطقه، مشخص نیست که فرد حمله‌کننده به دست پولیس کشته شده، یا خود به زندگی‌اش پایان داده است.

گزارش خبرگزاری فرانسه در این زمینه حاکی است که فرد مهاجم پیش از ظهر روز یکشنبه به وقت محلی وارد این کلیسا شده، در شرایطی که به گفته شاهدان عینی به طور معمول ۵۰ تن در مراسم نیایش صبحگاهی این کلیسا حاضر می‌شوند.

این خبرگزاری به نقل از رسانه‌های محلی نوشته است یک کودک دو سال هم در میان مجروحان این تیراندازی دیده می‌شود.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا که در ژاپن به سر می‌برد، در واکنشی فوری به این خبر گفته است پلیس فدرال آمریکا و مأموران اجرای قانون در محل حاضر هستند و خود او از ژاپن موضوع را پیگیری می‌کند.

این تیراندازی یک ماه بعد از کشتار لاس وگاس اتفاق می افتد. در آن حمله یک مرد به شدت مسلح از داخل هوتلی در لاس وگاس به سوی تماشاچیان یک کنسرت موسیقی آتش گشود و ۵۸ نفر را کشت و صدها نفر را زخمی کرد که مرگبارترین حمله از این نوع در تاریخ معاصر امریکا دانسته می‌شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد