خبرهای داخلی

639
۲۱ میزان ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

حمله مسلحانه بالای مدیرمسوول یک تلویزیون خصوصی در ولایت بغلان

افراد مسلح ناشناس شام دیروز بالای مدیرمسوول تلویزیون خصوصى تنوير در ولایت بغلان تیراندازی کردند.
ذبیح الله شجاع، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بغلان، با تايید این رویداد گفت که شیرمحمد جهش مدیر مسوول تلویزیون خصوصی تنویر، از دفتر کارش به سوی خانه در حرکت بود که در کمین افراد مسلح ناشناس قرار گرفت.
وی افزود که در این رویداد، شیر محمد جهش مجروح شده و محافظ وی که یک سرباز پولیس بود، کشته شده است.
او گفت تاکنون روشن نیست که مهاجمان، کی ها بودند وچرا بالای جهش حمله نمودند؛ اما تحقیقات پولیس در این باره آغاز شده است.
شیرمحمد جهش افزود که او بعد از پایان کار در تلویزیون، در راه برگشت به خانه، از سوی افراد مسلح ناشناس هدف حمله قرار گرفت.
وی گفت: “در نزدیک خانه، ناگهان در موتر بودم که مورد گلوله باری قرار گرفتیم، دو گلوله به من اصابت کرد؛ یکی به صورت و دیگری به شکم من، که خوشبختانه زخم آن جدی نیست؛ اما امان الله، محافظم که در چوکی عقب موتر بود، بر اثر شلیک های پی در پی جان باخت.”
مدیرمسوول تلویزیون تنویر، خاطر نشان کرد که احساس امنیت نمی کند و از مسوولان امنیتی خواسته است که او را به یک جای امن انتقال دهند.
مرکز خبرنگاران افغانستان که شیرمحمد جهش به عنوان نمایندۀ اين مرکز در بغلان فعالیت می کند، طى يک اعلامیه، حمله به جان جهش را شدیداً تقبیح کرده اند.
آنها از مسوولان ولایتی ميخواهند که در این باره تحقیقات همه جانبه انجام بدهند.
در همین حال، انجمن ژورناليستان آزاد افغانستان و دیده بان حمایت از رسانه های آزاد افغانستان(نی)، این حمله را محکوم کرده و از ادارات کشفی و امنیتی خواسته اند که این موضوع را به گونه جدی بررسی کنند.
این در حالیست که یک روز قبل در شهر مزارشریف منیر احمد فرهاد خبرنگار سابق و سخنگوی والی بلخ در یک حملۀ مسلحانه شدیداً مجروح شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد