منطقه و جهان

68
۹ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

حمايت روسيه از قطعنامهء شوراي امنيت بر ضد قذافی

نماينده روسيه در سازمان ملل متحد اعلام كرد كه اين كشور از تصميم شوراي امنيت براي تصويب قطعنامهء در محكوميت كشتار غيرنظاميان در ليبي و اعمال تحريم‌ها عليه رهبران اين كشور حمايت كرده است.

خبرگزاري” نووستي” گزارش داده است که “ويتالي چوركين ” نمايندهء روسيه در سازمان ملل روز یکشنه اعلام كرده است که دولت متبوعش، از قطعنامهء مربوط به “نگراني جدي از جريانات كنوني در ليبيا” حمايت كرده و بدان رای مثبت داده است.

به گفته چورکین، بيشترين نگراني جامعه بين‌الملل از افزايش تعداد قربانيان در ميان مردم غيرنظامي ليبيا است كه در جريان تظاهرات در مخالفت با رژيم حاكم بر اين كشور و بخاطر برخورد شديد نيروهاي نظامي ليبيايي كشته شده‌اند.

چوركين گفته است، ما بكارگيري قدرت نظامي در برابر مردم غيرنظامي ليبيا را بشدت محكوم كرده و اين اقدامات را غيرقابل قبول مي‌دانيم و خواستار توقف هرچه سريعتر چنين اقداماتي از سوي حكومت طرابلس هستيم.

چوركين افزوده است كه روسيه، قاطعنانه از مقامات دولتي ليبيا مي‌خواهد تا به درخواست‌هاي شوراي امنيت، جامعه بين‌الملل، اتحاديه عرب و اتحاد كشورهاي افريقايي عمل كند.

به گزارش کلید، روسیه یکی از متحدان همیشگی لیبیا می باشد. منابع دیپلماتیک می گویند، قطع حمایت روسیه از قذافی، باعث می گردد تا مشروعیت بین المللی حکومت طرابلس بیش از پیش کاهش یابد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد