خبرهای داخلی

169
۲۲ اسد ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

جنرال نکلسن به پیروز شدن در برابر دهشت افگنی تاکید کرد

قوماندان ماموریت قاطع در افغانستان، گفته است که مبارزه بر ضد دهشت افگنی از اهمیت جهانی برخوردار است، زیرا ناکامی در برابر این پدیده، هزینۀ غیر قابل تصور را در بر خواهد داشت.
آقای نکلسن این اظهارات در محفلی که به خاطر قدردانی شش تن از عساکر امریکایی که در جنگ افغانستان زخمی شده بودند و اکنون بعد از صحت یابی دوباره به وظایف شان، برکشته اند، بیان کرده است
نکلسن در جریان سخنرانی اش گفته که قوای ائتلاف به رهبری ایالات متحده به دلیلی در افغانستان حضور دارند تا دهشت افگنان در داخل و خارج افغانستان، با شکست مواجه شوند.
این جنرال نظامی ایالات متحده ضمن یاد آوری از طولانی ترین جنگ امریکا در تاریخ معاصر همچنین هشدار داد که ناکامی در برابر گروه های دهشت افگنی “هزینۀ غیر قابل تصور” را در قبال خواهد داشت.
پیش از این نکلسن در یک جلسۀ استماعیۀ کمیتۀ خدمات دفاعی سنای ایالات متحده گفته بود که جنگ افغانستان به بن بست رسیده و برای بیرون رفت از این وضعیت، پیمان ناتو به ویژه ایالات متحده قوای بیشتر به افغانستان اعزام کند.
در حال حاضر، حدود ۱۲۵۰۰ سرباز خارجی به شمول ۸۴۰۰ سرباز امریکایی در چوکات ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان مستقر اند که بیشتر ماموریت آموزش و مشورت به نیروهای دفاعی و امنیتی افغان را به پیش می‌برند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد