داغترین-خبر

808
۱۱ اسد ۱۳۹۶
نویسنده:

جفری فان لیون :هالند از برنامه هاى صلح و ثبات حکومت افغانستان حمایت می کند

فير هالند در کابل، ضمن اعلام حمايت کشورش از برنامه هاى صلح و ثبات حکومت افغانستان، گفته است جامعۀ جهانى انتظار دارد که احزاب افغانستان برای بیرون رفت از معضل کنونى کشور با هم کار کنند.
جفری فان لیون سفیر هالند در افغانستان، امروز در گفتگو با برخی رسانه ها در کابل گفته که هالند در چارچوب سازمان ناتو، متعهد به همکاری درازمدت با افغانستان می باشد.
موصوف افزود که افغانستان در پانزده سال اخير در بخش معارف، صحت و آزادی بیان پیشرفت های چشمگيرى داشته؛ اما چالش هایی هم فرا راه این پیشرفت ها قرار دارد.
او علاوه کرده که هالند در راستای مشوره دهی و آموزش به نيروهاى امنيتى و دفاعى افغانستان کمک می کند و تا زمانی که ضرورت باشد در این کشور می ماند.
سفير هالند همچنان تاکید کرده است که کشورش سال گذشته متعهد شد تا در چهار سال آینده افغانستان را ٣٠٠ ميليون دالر کمک کند که بر بنياد معلومات او هالند در پانزده سال گذشته در کل، بیش از دو میلیارد دالر امريکاىى را به افغانستان کمک نموده است.
در حال حاضر، حدود يک صد تن از نظاميان هالند در ولايت بلخ در شمال کشور، نيروهاى امنيتى و دفاعى افغانستان را مشوره و آموزش مى دهند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد