خبرهای داخلی

954
۸ جوزا ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

تلاش‌ها به هدف انکشاف باغ‌های شفتالو در شرق کشور آغاز ‌شده‌است

مسوولان در ریاست زراعت، مالداری و آبیاری ولایت ننگرهار، می‌گویند: تلاش می‌کنند  باغ‌های شفتالو در این ولایت را انکشاف دهند تا در برابر واردات شفتالو از پاکستان یک بدیل مناسب ایجاد گردد.
آنان، اظهار امیدواری می‌کنند که، اگر تلاش‌های این اداره در بخش انکشاف باغ‌های شفتالو  موفق تمام شود، این کار می‌تواند برای کشت مواد مخدر در ننگرهار نیز یک بدیل خوب شناخته شود.
رفیع الله رحیم‌زی، رییس زراعت، مالداری و آبیاری ولایت ننگرهار، می‌گوید: “این پروژه را به همکاری برنامۀ ملی باغ‌داری وزارت زراعت، مالداری و آبیاری آغاز کرده‌اند.”
او، تاکید دارد که، از دو سال به اینسو در ولسوالی کامه، بهسود، گوشته و خیوه حدود ۳۰۰ جریب زمین به باغ‌های شفتالو تبدیل شده‌است که شماری از این باغ‌ها در حال حاضر حاصل می‌دهند.
او، علاوه می‌کند؛ به هدف جلوگیری از وارد شدن شفتالوی پاکستانی، آنان در فارم‌های تحقیقاتی خود در ننگرهار سه نوع شفتالو را پرورش داده‌اند.
براساس اطلاعات ارایه شده از سوی ریاست زراعت، مالداری و آبیاری ولایت ننگرهار، این اداره برای ترویج باغ‌های شفتالو در زون شرق از جمله در لغمان و کنر نیز یک طرح را تهیه کرده‌است که براساس آن طی دو سال آینده از ۲۰۰ تا ۵۰۰ جریب زمین در این ولایت‌ها به باغ‌های شفتالو تبدیل خواهد شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد