خبرهای داخلی

1116
۸ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: حسینا عظیمی

بودجه برنامه میثاق شهروندی در هرات ۲۰ دالر اعلام شد

مسوولان ریاست انکشاف دهات ولایت هرات با نزدیک شدن به زمان آغاز برنامه میثاق شهروندی در کشور، ابراز امیدواری می‌کنند که این برنامه نیز مانند برنامه همبستگی ملی مفید واقع شود.
آقا محمد صدیقی، رییس انکشاف دهات هرات، در صحبت با کلید، با بیان این‌که ۹۹ درصد پروژه‌های برنامه همبستگی ملی در ۱۵ ولسوالی این ولایت تطبیق شده، تصریح کرد، تلاش‌ها بر این است تا میثاق شهروندی را با پروژه‌های بزرگتر عملی سازند.
صدیقی، اظهار داشت، در جریان ۱۳ سال گذشته از طریق برنامه همبستگی ملی با هزینه بیش از ۶ ملیارد افغانی، ۵۱۸ پروژه در ولسوالی‌های هرات تطبیق شده‌است.
به گفته‌ای رییس انکشاف دهات هرات، این پروژه‌ها شامل، اعمار مجتمع‌های فرهنگی، ساختمان کلینیک، مکتب‌ها، سربندها، پلچک‌ها، حمام‌ها، دیوارهای استنادی و پل‌ها می‌باشد.
این در حالیست که، توریالی طاهری، معاون شواری ولایتی هرات، می‌گوید: “برخی پروژه‌های تطبیق شده از طریق برنامه همبستگی ملی در این ولایت، مورد قبول این شورا نمی‌باشد.”
طاهری، تاکید دارد، به دلیل ناامن بودن شماری از ولسوالی‌ها، پروژه‌های تطبیق شده با کیفیت عالی و مطابق با طرح‌ها اجرا نشده و در هزینه آن نیز دست‌برد شده‌است.
از سوی هم، ریاست انکشاف دهات هرات، با ابراز خوشبینی از عملی شدن صد درصدی برنامه میثاق شهروندی با آغاز سال جدید، تاکید نمود؛ دور اول برنامه میثاق شهروندی در ولسوالی‌های اوبه، پشتون‌زرغون، کرخ، زنده‌جان، کهسان و فارسی هرات تطبیق خواهد شد.
آقا محمد صدیقی، بودجه احتمالی تخصیص یافته به میثاق شهروندی در هرات را، ۲۰ ملیون دالر امریکایی بیان نمود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد