اقتصاد

925
۱۶ قوس ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

به هدف جلب سرمایه‌گذاری در افغانستان، یک نمایشگاه در دوبی برگزار شد

وزارت تجارت و صنایع کشور، از آغاز برنامۀ جلب سرمایه‌گذاری و نمایشگاه افغانستان در شهر دوبی پایتخت امارات متحده عربی خبر می‌دهد.
محمد قربان حقجو، معین این وزارت، می‌گوید: “این نمایشگاه برای ۵ روز ادامه خواهد داشت که در آن فرصت‌های ويژه سرمایه‌گذاری به معرفی گرفته خواهند شد.”
به گفتۀ حقجو، در این نمايشگاه، تمام كالا های صادراتی افغانستان برای چهار روز به نمايش گذاشته می‌شود.
او، می‌افزاید: “انتظار دارند که از این دو برنامه، فرصت‌های خوب در بخش فروش عمده صادرات و جذب سرمایه‌گذاری‌های جديد در افغانستان، بدست آید.”
اطلاعات ارایه شده از سوی وزارت تجارت و صنایع کشور، نشان می‌دهد که، این برنامه‌ها از سوی این وزارت، اداره همكاری‌های بين‌المللی امريكا و نهادهای بخش خصوصی كشور، ترتيب و راه اندازی شده است.
با این حال، شماری از آگاهان اقتصادی و تاجران ملی در کابل، راه اندازی این گونه نمایشگاه‌ها را به سود افغانستان می‌خوانند و امیدوار اند که مقام‌های حکومتی از جمله وزارت تجارت و صنایع بتواند که تاجران و سرمایه‌گذاران کشورهای خارجی را به سرمایه‌گذاری در داخل کشور تشویق کنند.
به گفتۀ آنان، اگر افغانستان از راه اندازی این گونه نمایشگاه‌ها به شکل موثر استفاده کند، صادرات افغانستان به کشورهای خارجی به خصوص به کشور های حوزه خلیج بیشتر خواهد شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد