جنوب

132
۱۴ دلو ۱۳۸۸
نویسنده:

برنامه دفاعی امریکا در ولایت قندهار

کلید * چهاردهم دلو ۱۳۸۸

نیروهای ایئتلاف می گویند، آنان عملیات های خود را با یک استراتیژی عملیاتی جدید برای مختل کردن فعالیت طالبان و تغییر مسیر به سوی کامیابی روی دست گرفته اند.

وال استریت ژورنال در شماره دیروز خود از ولایت قندهار گزارش داده که هر فصل بهار به عنوان زمان افزایش شورشگری ها است و جنگجویان طالبان با پشت سر گذاشتن فصل زمستان در پاکستان برای تشدید حملاتشان وارد قندهار می شوند. زیرا شهر قندهار از بزرگترین شهرهای افغانستان محسوب می شود و در گذشته زادگاه تندوران بوده است.

به گفته این روزنامه قوماندانان ائتلاف و مقامات افغان گفته اند، در ماه آتی نیروهای امریکایی استراتیژی عملیاتی جدیدی را برای مختل کردن فعالیت های طالبان و تغییر جنگ به نفع نیروهای ایتلاف در قندهار روی دست خواهند گرفت.

دانیال مینارد جنرال کانادایی نیروهای ایتلاف می گوید:” من می توانم بگویم که ما با اعزام نیروهای جدید برای مبارزه علیه طالبان و اجرای استراتیژی عملیاتی جدید، قادر خواهیم بود که طالبان را درقندهار متحمل شکست کنیم “.

مینارد فرمانده نیروهای عملیاتی قندهار افزوده است، توسط ۵۸۰۰ سرباز کانادایی و اعزام نیروهای بیشتر در ماه مارچ از سوی امریکا طالبان نخواهند توانست عملیاتهای خود را در نقاطی که می خواهند سازمان دهی کنند و این یک تغییر بزرگ خواهد بود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد