جنوب غرب

625
۲۱ سنبله ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

برای اولین بار یک موسسۀ تحصيلات عالى دولتى در نيمروز فعاليت‌اش را آغازکرد

نخستين موسسۀ تحصيلات عالى دولتى، درحالى در ولايت نيمروز به فعاليت آغاز کرد که نبود پوهنتون دولتى دراين ولايت، سبب شده تا شمار زيادى از جوانان نيمروزى، از تحصيلات عالى محروم شوند.
انجنير محمد سميع والی نيمروز، گشايش نخستين موسسه تحصيلات عالى دولتى را به مردم بخصوص جوانان تبريک گفته افزوده است جای بسيار خوشی و مسرت است که جوانان در ولايت نيمروز، از يک موسسه تحصيلات عالی برخوردار مى شوند.
به گفته وی اين موسسه در آينده به پوهنتون ارتقا خواهد کرد و به کمک و همکاری مردم و حکومت محلی، اين موضوع تحقق خواهد يافت.
والی نيمروز، با بيان اينکه کار اعمار ساختمان پوهنتون اين ولايت به زودى آغاز مى گردد اضافه کرده است که باید اساتيد در کنار ساير دروس، محصلين را به وحدت و همدلی تشويق نموده و نيز با ناهنجاری های اجتماعی مبارزه کنند.
درولايت نيمروز ١٥٧مکتب ليسه، متوسطه وابتدائيه، يک انستيتيوت، يک دارالمعلمين و يک پوهنتون خصوصى وجود دارد و سالانه بيش از يکهزار تن از صنوف دوازدهم فارغ مى شوند، که کمتر از چهارصد تن آنها ميتوانند به پوهنتونهاى ولايات ديگر راه يابند و متباقى، به دليل نبود پوهنتون دولتى از ادامه تحصيل باز ميمانند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد