خبرهای داخلی

264
۱۸ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: حسینا عظیمی

اسماعیل خان، حکومت را به حمایت از طالبان متهم کرد

محمد اسماعیل خان، یکی از قوماندانان سابق جهادی در حوزه غرب، از خطرناک بودن حمایت حکومت از گروه ملا ننگیالی، یکی از قوماندانان طالبان به رهبری ملا رسول در ولسوالی شیندند هرات هشدار می‌دهد.
این قوماندان سابق جهادی که در یک نشست خبری در حاشیه نشست با مسوولان رسانه‌ها در هرات، صحبت می‌کرد، گفت: “ملا ننگیالی که از قوماندانان فعال گروه طالبان در شیندند می‌باشد، مورد حمایت حکومت قرار دارد.”
وی، با اشتباه خواندن این اقدام حکومت ،تاکید کرد، آینده این چنین تصمیم برای مردم هرات خطرناک خواهد بود.
ملا ننگیالی، از افراد ملا رسول، رهبر یک شاخه طالبان است که در مقابل گروه ملا صمد از قوماندان ملا هیبت الله، رهبر گروه دیگر طالبان، در شیندند می‌جنگد.
از سوی هم، سخنگوی والی هرات، در واکنش به صحبت‌های محمد اسماعیل خان، می‌گوید: “نیروهای امنیتی دستور دارند در برابر هر گروه مخالف مسلح حکومت، اقدام نموده و نابود شان کنند.”
محمد اسماعیل خان، هم‌چنان به طالبان از آینده پر ندامت شان، هشدار داد.
وی، افزود: “همان طوری که شوروی سابق در افغانستان به پیروزی نرسید، طالبان نیز با جنگ به پیروزی نخواهند رسید.”
این قوماندان سابق جهادی، با بیان این‌که طالبان با حمایت کشورهای؛ ایران، چین، روسیه و پاکستان؛ راه به جای نخواهند برد، از این گروه خواست؛ برای افغانستان با ثبات، دست از جنگ کشیده تا در آینده پشیمان نشوند.
این در حالیست که، با وجود نزدیک به ۹ سال از تشکیل شورای عالی صلح در کشور، تاکنون طالبان به دعوت حکومت افغانستان به پیوستن به پروسه صلح، پاسخ مثبت نداده‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد