خبرهای خارجی

573
۱۹ میزان ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

استراتژی جدید امریکا در قبال ایران تا چند روز دیگر اعلام می‌شود

سخنگوی کاخ سفید می‌‌گوید که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا طی چند روز آینده استراتژی کلی ایالات متحده در قبال ایران را اعلام خواهد کرد.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، سه‌شنبه در پاسخ به پرسشی درخصوص زمان تایید یا عدم تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ (برجام) توسط ترامپ، گفت:” رئیس جمهوری تا آخر هفته جاری این موضوع را اعلام می‌کند.
سندرز گفت: رئیس‌جمهور ترامپ تصمیم خود را درخصوص استراتژی کلی درقبال ایران گرفته است و می‌خواهد مطمئن شود که یک سیاست فراگیر برای مقابله با همه مشکلاتی، که ایران به‌عنوان یک بازیگر بد ایجاد می‌کند، در اختیار خواهیم داشت.
ترامپ از منتقدان توافق هسته‌ای با ایران است و آن را «مایه شرمساری» امریکا خوانده است.
طبق گفته مقام‌های امریکایی، وی در مهلت تعیین‌شده در روز ۱۵ اکتبر اعلام خواهد کرد که ایران به توافق هسته‌ای پایبند نبوده است.
اگر امریکا تصمیم به خروج از برجام بگیرد برخلاف حمایت قاطع سایر اعضای گروه پنج به علاوه یک است که قویا از آن حمایت می کنند.
همچنین انتظار می‌رود که رئیس جمهور امریکا درچارچوب استراتژی تازه درقبال ایران سپاه پاسداران را در فهرست تحریمی سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
این در حالیست که رهبران کشورهای اروپایی به پایبندی به توافق هسته‌ای ایران تاکید نموده و نگرانی خود را از خروج احتمالی امریکا از این توافق اعلام کرده‌اند.
به تازگی ترزا می، صدراعظم بریتانیا گفت در تماسی تیلفونی با آقای ترامپ بر این نکته تاکید کرده است.
خانم می در گفتگوی امروز با دونالد ترامپ همچنین گفت بسیار اهمیت دارد که توافق هسته ای به دقت تحت نظارت باشد و به درستی اجرا شود.
پیشتر محمد علی جعفری، قوماندان عمومی سپاه پاسداران ایران هشدار داد:" اگر امریکا تحریم‌های جدید علیه سپاه پاسداران ایران را اجرا کند، باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا شعاع ۲ هزار کیلومتری برد موشک‌های ایران منتقل کند.”
جعفری همچنان هشدار داده بود که اگر ایالات متحده، سپاه پاسداران را یک گروه تروریستی بخواند، سپاه پاسداران نیز اردوی امریکا را یک گروه ترورستی در نظر خواهد گرفت.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد